Beylikdüzü Etkinlik Takvimi – Mayıs 2022

İstanbul’un gelişmekte olan ilçelerinden biri olan Beylikdüzü, sahip olduğu ve sunduğu yaşamsal koşulların yanında spor, kültür ve sanat etkinliklerinin ulaşılabilirliğini artırarak da adından söz ettiriyor. Gerek yetişkinler gerekse çocuklar için çeşitli faaliyetlerin düzenlendiği ilçede her yaşa ve her yaşam zevkine hitap ederek sosyal gereksinimlerin giderilmesi adına önemli aşamalar kaydediliyor.

Her ay olduğu gibi, 2022 Mayıs ayında da ay boyunca günlere yayılmış olarak karşımıza çıkan etkinlikler, Beylikdüzü Belediyesi veya çeşitli firmalar tarafından düzenlenerek halkın beğenisine sunuluyor. İşte 2022 mayıs ayında Beylikdüzü ilçesinde katılabileceğiniz etkinliklerin listesi!

7 Mayıs 2022 Cumartesi, 13.00, 15.00 – Maşa İle Koca Ayı

Sevimli ses tonu, hazırcevap ve muzip halleriyle çocukların severek izlediği çizgifilm Maşa İle Koca Ayı, Türkiye turnesi kapsamında Beylikdüzü’nde yaşayan çocuklarla buluşuyor. BAKSM Beylikdüzü Sahne’de yer alacak olan ve İltekin Koyuncu, Emrah Gürsoy ve Gülşah Gök’ün sahne alacağı gösteride çizgi filmin orijinalinde yer alan şarkılar yine aynı karakter seslendiriyor. 50 dakika sürecek olan oyunda yaş sınırı bulunmuyor.

7 Mayıs 2022 Cumartesi, 20.30 – Seni Gidi Beni

İki perde,110 dakikalık bir aile komedisi türü olan bu yetişkin tiyatro oyununda çeşitli kadın – erkek ilişkileri konu alınıyor. Nami Esatgil’in yazıp yönettiği ve aynı zamanda sahne aldığı gösterinin diğer oyuncuları ise Arzu Yanardağ, Murat Tavlı, İpek Tanrıyar, Nilay Dorsa, Zeynep Buse Kale.

10 Mayıs 2022 Salı, 20.30 – Yatak Odası Komedisi

Evliliğin çeşitli dönemlerini ve bu dönemlerdeki eşlerin ilişkilerini konu alan oyunda dört çift yer alıyor ve bu çiftlerin hayatları sarmal bir şekilde karşımıza çıkıyor. Evlilik olgusunun ele alındığı kurguda alışılmış kuralların dışında yenilikçi evlilik tanımlamaları sunuluyor. Aslıhan Kandemir, Ayşen Sezerel, Buket Kubilay, Engin Gürmen, Gökçer Genç, Mert Aykul, Nurdan Kalınağa, Özgür Atkın, gösterinin oyuncu kadrosunu oluşturuyor.

11 Mayıs 2022 Çarşamba, 20.30 – Yalan Dolan

İki perdelik komedi türü olan oyunun yazarı ve yönetmeni usta oyuncu Cengiz Küçükayvaz. Züleyha Karyağdı, Tuncay Çağıl, Kirkor Dinçkayıkçı, Tarık Karyağdı, Murat Akçay, Emek Uçarman Özgen ve Giray Ayla’nın diğer rolleri üstlendiği gösteri, bir grup arkadaşın katıldıkları bir kutlama töreninde karşılaşılan bir olayın örtbas edilmesi için birbirlerinin yerine geçerek herkese yalan söylemek zorunda kalmasını anlatıyor. Sonunda işler içinden çıkılamaz bir hal aldığında ise seyirciyi bir sürpriz bekliyor.

12 Mayıs 2022 Perşembe, 20.30 – Kültürsem Akademi Piyano Resitali

Piyano öğretmeni Hakan Demir’in piyano tuşlarını harekete geçirmesiyle kulaklara dolan sesler BAKSM Beylikdüzü Sahne’de müzikseverlerin kulaklarının pasını siliyor.

13 Mayıs 2022 Cuma, 20.30 – Celile – Nazım Hikmet’in Annesi

Ali Yalçıner’in yazıp yönettiği ve Ayşegül Yalçıner’in oynadığı bu eserle Nazım Hikmet’in annesi Celile Hanım’ın hayatı ilk kez tiyatro seyircisiyle buluşuyor. Resim, şiir ve müziğin harmanlanarak eşlik ettiği tek kişilik biyografi niteliğindeki oyun 80 dakika boyunca izleyenleri tarihte yolculuğa çıkarıyor.

14 Mayıs 2022 Cumartesi, 13.00, 15.00 – Rafadan Tayfa Türkiye’dir Burası Müzikali

Çocukların severek izlediği çizgi filmlerden olan ve sevimli bir arkadaş grubunun İstanbul’un bir mahallesinde yaşadığı maceraları konu edinen Rafadan Tayfa, bu kez sahnede Türkiye’yi etkileyici bir biçimde anlatıyor. Hiç görmemiş birine çeşitli ipuçlarıyla ülkemizi hissettirmeyi amaçlayan gösteri 3 – 14 yaş aralığındaki tüm çocuklar için 50 dakika boyunca sahneleniyor.

14 Mayıs 2022 Cumartesi, 20.30 – Kalpten Kalbe

9 yıl boyunca devam ettirdiği tek kişilik gösterisinden sonra Bekir Aksoy’la birlikte yeni bir sahneye başlayan emektar oyuncu Nilgün Belgün, bu oyununda kadın – erkek ilişkilerini eğlenceli bir biçimde ele alıyor. 90 dakika sürecek olan gösteri, BAKSM Beylikdüzü Sahne’de seyircisini bekliyor.

15 Mayıs 2022 Pazar, 12.00 – Demir Kız

Öykü Tanışman, Yiğit Rauf Yıldız ve Nazlıcan Altun’un sahne aldığı çocuk tiyatrosunda, dans yarışmasına hazırlanan ancak sağlıklı beslenmediği için hastalanan Berfu’nun başından geçenler anlatılıyor.

15 Mayıs 2022 Pazar, 20.30 – Kibarlık Budalası

Moliere’in ölümsüz eserlerinden olan komedi türündeki eseri, Hakan Altıner, Aydan Şener, Burçin Bildik, Damla Cercisoğlu, Kahraman Sivri, Emre Büyükpınar, Sadi Özen, Reyhan Aydınsel, Işık Selin Günçe oyunculuklarıyla Türk sahnelerinde yıllardır can buluyor. Tarihsel sınıf çatışmalarının sanatsal güzelemelerle ele alındığı, her bir sözü gülünç ve aynı zamanda derin ve düşündürücü olan eser, 120 dakika boyunca izleyenleri büyülüyor.

18 Mayıs 2022 Çarşamba, 20.30 – Beylikdüzü Cumhuriyet Korosu Sanat Müziği Konseri

2019 yılında kurulan Beylikdüzü Cumhuriyet Korosu, şef Tarkan Öngen önderliğinde çalışmalarını sürdürüyor. 40 kişilik gönüllü bir ekip olan koro, bahar şarkıları takımlamalarıyla dinleyicilerine müzik ziyafeti sunmayı vadediyor.

19 Mayıs 2022 Perşembe – Kırlangıç Gençlik Festivali

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı kapsamında, 14 – 19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde, spor müsabakaları, çeşitli sanat faaliyetleri, Yaşam Vadisi Çanakkale Zafer Meydanı ve Atatürk Anıtı’na çelenk sunma törenleri, çeşitli konserler ve canlı yayınlar düzenlenecek olup kutlamaya tüm halkın katılımı bekleniyor.

20 Mayıs 2022 Cuma, 13.00 – Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler

Ünlü Alman yazar kardeşler Jacob Grimm ve Wilhelm Grimm’in en tanınmış eserlerinden biri olan Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler, gerekli pedogojik uyarlamaların Oktay Şenol tarafından gerçekleştirilmesiyle Türk tiyatrolarında gösterilmeye devam ediyor. 60 dakika süren oyunda çocuklar büyük keyif alıken Burcu Şenol, Cansu Özkan, Kerem Keskin, Ertaç Yıldız İlknur Şaşmazer, Güray Özcan ve Okay Şenol’un oyunculuğu ile yetişkinler de kendi çocukluklarında yolculuğa çıkıyorlar.

20 Mayıs 2022 Cuma, 20.30 – Feramuz Pis!

Özel gereksinimli bir çocuk olan Feramuz’un ve Mardin’den İstanbul’a gelerek hayat mücadelesi veren Süryani ailesinin değişen dünyaya adapte olma süreçlerini ele alan tiyatro gösterisi, çeşitli ödüllerle adından söz ettiriyor. Sema Elçim’in yazdığı, Oğuz Utku Güneş’in yönettiği gösterinin oyuncu kadrosunu ise Çiçek Dilligil, Çağdaş Tekin, Aybanu Aykut, Batur Belirdi, Melis Berberoğlu, Dilara Mücaviroğlu ve Ataberk Öge oluşturuyor.

21 Mayıs 2022 Cumartesi, 20.30 – Hayal Satıcısı

Tek bir bedende farklı iki hayatı devam ettirmek zorunda kalan bir kadının hayatını anlatan oyunda başrol karakterine ünlü oyuncu Berna Laçin can veriyor. 90 dakika süren ve BAKSM Beylikdüzü Sahne’de seyircisiyle buluşan gösteri Zehra İpşiroğlu kaleminden çıkıyor ve Berfin Zenderlioğlu’nun yönetimiyle sahneleniyor.

22 Mayıs 2022 Pazar, 20.30 – Bayağı Komik Doğaçlama Tiyatro Gösterisi

Ensar Gündüzay, Ali İhsan Yıldırım, Begüm Uz, Damla Ündar, Gamze Yücel ve Kadir Asar’dan oluşan oyuncu ekibinden oluşan ve seyircinin tepkilerine göre her sahnelenmede doğaçlama olarak oynanan bir komedi türü. Belirli bir senaryosu ve kostümü bulunmayan oyunda oyuncular dekorsuz sahnede yalnızca birbirlerinden destek alarak oyuna yön veriyorlar.

23 Mayıs 2022 Pazartesi, 20.30 – Fırat Tanış İle Gelin Tanış Olalım

Usta oyuncu Fırat Tanış’ın türküler eşliğinde hayata ve varlığa dair her hakikati dile getirmek için sazın teline dokunduğu tek kişilik gösterisi, izleyicilerin de türkülere eşlik ettiği bir türkü şöleni olarak akıllara kazınıyor. 80 dakika sürecek olan gösteriyi yazan Semih Çelenk, aynı zamanda oyunun yönetmenliği koltuğunda oturuyor.

25 Mayıs 2022 Çarşamba, 20.30 – Ölü’n Bizi Ayırana Dek

Ünlü oyuncular Ebru Cündübeyoğlu ve Hakan Yılmaz’ın yazar ve yönetmenlik kadrosunu oluşturduğu oyun, bir yandan evlilik ilişkilerini devam ettirirken diğer yandan macera dolu olaylarla hayatlarını sorgulayan bir çifti konu ediniyor. Kahkahanın eksik olmadığı gösteri, 130 dakika boyunca seyircisini eğlendirirken bir yandan da heyecanlı bir aile hayatını izleyiciyle paylaşıyor.

26 Mayıs 2022 Perşembe, 20.30 – Yıldızlar Musiki Topluluğu Türk Sanat Müziği Konseri

İlk olarak Türk Sanat Müziği gönüllüsü sanatseverler tarafından kurulan ve zamanla çeşitli enstrüman derslerinin akademik boyuta ulaşmasıyla büyüyen musiki topluluğu, çeşitli konserlerle şef Ensar Tunç yönetiminde dinleyenlere müzik ziyafeti sunuyor. Başta Beylikdüzü ve İstanbul olmak üzere çeşitli turneler düzenleyen topluluk, bu konserler aracılığı ile musiki sevdasını kuşaklara aktarma bilinciyle hareket ediyor.

28 Mayıs 2022 Cumartesi, 20.30 – Beylikdüzü Belediyesi Halk Oyunları Danslarla Anadolu Şöleni

Eğitmen Şener Akkaya önderliğinde başlatılan Beylikdüzü halk oyunları kursunda geliştirilen yetenekler, ulaştığı 200 kişilik gösteri ekibi sayesinde izleyicilere sergileniyor.

29 Mayıs 2022 Pazar, 12.00 – 80 Günde Dünya Turu

Çocuk kitaplarının macera türündeki eşsiz kalemlerinden bir olan Jules Verne’in ünlü eseri, Cem Engin’in Türk tiyatro sahneleri için uyarlanmış şekliyle her yaştan seyircinin beğenisine sunuluyor.

29 Mayıs 2022 Pazar, 20.30 – Beylikdüzü Musiki Derneği Hicaz Faslı Ve Solo Şarkılar Konseri

Oğuzhan Bolbol şefliğindeki Beylikdüzü Musiki Derneği, düzenlenen konser etkinlikleri sayesinde hem koro hem de tekli performanslarla dinleyenlere keyifli anlar yaşatıyor.

30 Mayıs 2022 Pazartesi, 20.30 – Yaşamaya Dair

Genco Erkal tarafından Nazım Hikmet’in ölümünün 54. yıldönümü için uyarladığı ve yine kendisi tarafından yönetilen oyun, Fazıl Say, Zülfü Livaneli gibi sanatçıların Nazım Hikmet için hazırladıkları eserlerin de yer aldığı çoklu bir gösteri olarak Nazım Hikmet’in hayatına ışık tutmayı hedefliyor. 85 dakika süren sahnede Genco Erkal’a Tülay Günal eşlik ediyor.

31 Mayıs 2022 Salı, 20.30 – İbrahim Şirin Türk Sanat Müziği Korosu Konseri

Şef İbrahim Şirin’in hazırladığı ve yönettiği koro, sevenlerine Türk Sanat Müziği konserleriyle huzur dolu bir akşam yaşatıyor.