Beylikdüzü Etkinlik Takvimi – Nisan 2022

İstanbul’un batıdaki ilçeleri arasında bulunan ve düzenli kentsel yapılaşması ile Türkiye’nin her yerinden göç alan Beylikdüzü, iş ve konut imkanlarının yanı sıra sakinlerine çeşitli kültürel etkinliklere ulaşma imkanı da sunuyor. Gündemde olan sanat, spor ve kültür faaliyetlerinin yakından takip edildiği ilçede, yetişkinler için olduğu gibi çocuklar için de çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Beylikdüzü Belediyesi ve çeşitli organizatör firmaların düzenlediği etkinlikler arasında çeşitli konserler, sinema ve tiyatro gösterimleri, seminerler, çalıştaylar, çeşitli spor müsabakaları, atölye çalışmaları, sohbet ve söyleşiler, sergiler, kültür gezileri, barış ve sevgi buluşmaları ile ramazan etkinlikleri yer alıyor.

2022 nisan ayında Beylikdüzü’nde düzenlenecek olan etkinliklerin takvimi ve içerikleri ise şu şekilde:

Ramazan Etkinlikleri

Beylikdüzü Belediyesi Ramazan ayı boyunca her akşam Yakuplu Ramazan çadırı ve Zübeyde Ana Yaşam Merkezi’nde çeşitli etkinlikler düzenleyerek eski Ramazanların ruhunu ve coşkusunu yaşatmaya devam ediyor. Çeşitli tiyatro ve semah gösterileri, söyleşiler, müzik dinletileri, hep birlikte yapılan iftarlar, Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen programlarda yer alıyor.

9 Nisan Cumartesi, 14.30 – Gelin Tanış Olalım

Oynadığı dizi ve filmlerde oyunculuğu kadar sesiyle de dikkatleri çeken ve bağlamayı eline alan Fırat Tanış, yine oyunculuğu ve türküleri birleştirerek günümüzden geçmişe giden bir Abdal’ın dilinden hikayeleri türkülerle dile getiriyor. Bir türkü müzikali tadında gösteri, türküleşerek hakikati anlatan cümlelerin hep bir ağızdan söylenmesiyle katılımcıların gönüllerine dokunuyor.

10 Nisan 2022 Pazar, 13.00 – Tu Deseo Müzikali

“Dilek Tutmak” anlamına gelen “Tu Deseo”, dört arkadaşın sıradışı hayaller kurarak tuttukları dileklerin anlatıldığı bir müzikal. Her yaştan insanın hayal kurmaya, hayallerinde hep mutlu olmaya hakkı olduğunu düşünen bu dört arkadaş, önemli olanın hayal kurmak olduğunu söylüyor, gerçekleşmeyecek olsa bile…

10 Nisan 2022 Pazar, 21.00 – Hoşgeldin Boyacı

Donald Churchill’in kaleme aldığı ve Füsun Günersel tarafından Türkçeye çevrilen Hoşgeldin Boyacı, Usta oyuncu Erdal Özyağcıların uzun zaman sonra oynadığı ilk tiyatro oyunu. Hayatı boyunca zengin olmak isteyen Walter’in para kazanabilmek için boyacılık yaptığı oyunda yer alan diğer oyuncular ise Berna Laçin ve Gözde Çetiner.

13 Nisan 2022 Çarşamba, 13.00, 15.00 – Sermet Erkin, Çocuklar İçin İllüzyon Gösterisi

Tüm çocuklar illüzyon gösterilerinden keyif alıyor ve kendilerini görsel bir şölenin içinde hissediyorlar. Sermet Erkin’in tüm Türkiye’yi gezerek 3500’den fazla sahnede yer aldığı interaktif illüzyon gösterisi, tatil haftasında Beylikdüzü’nde yaşayan çocuklarla buluşuyor.

13 Nisan 2022 Çarşamba, 21.00 – Hayal Satıcısı

Berna Laçin’in başrolde yer aldığı Hayal Satıcısı oyunu, iki hayatı birden yaşamak zorunda kalan bir kadının hikayesini anlatıyor. Gerçek bir hayat hikayesinden yola çıkılarak yazılan oyunu Zehra İpşiroğlu kaleme almış.

14 Nisan 2022 Perşembe, 13.00, 15.00 – Pamuk Dede Masalı

Hayvanları çok seven iki arkadaş Akıllı Bıdık ve Şakacı Miki, bir gün Pamuk Dede’nin gösteri yaptığı sirke giriyorlar ve buradaki gösterilerde kullanılan canlı hayvanların durumuna çok üzülüyorlar. Hayvanları serbest bırakması karşılığında Pamuk Dede’ye gösterilerinde yardım edebileceklerini söylüyorlar ve macera başlıyor.

15 Nisan 2022 Cuma, 13.00, 15.00 – Kırmızı Başlıklı Kız

Nesillerdir anlatılagelen ve çocukların severek dinlediği Kırmızı Başlıklı Kız masalının tiyatroya uyarlanmış hali, heyecan ve neşe dolu dakikalar yaşatmak üzere bu tatilde Beylikdüzü çocuklarını ziyarete geliyor.

15 Nisan 2022 Cuma, 21.00 – Hayat Kime Güzel?

İstanbul Meydan Sahnesi oyuncularının canlandırdığı Hayat Kime Güzel oyunu, hayatından memnun olmayanların ve kendisi dışında herkesin çok mutlu olduğunu zannedenlerin yaşantılarından kesitler sunuyor..

15 Nisan 2022 Cuma, 21.00 – Dedublüman Konseri

“Gamzedeyim Deva Bulmam” adlı esere getirdikleri yorumla popüler olan müzik grubu, farklı tarzları sentezledikleri yorumlarıyla Beylikdüzü’ndeki dinleyicileriyle buluşuyor.

16 Nisan 2022 Cumartesi, 21.00 – Evlat

Birçok ailede yaşanan ebeveyn – çocuk çekişmeleri, iletişimsizlikten kaynaklanan anlaşmazlıklar, yaş ve nesil farkının sebep olduğu uyuşmazlıklara kadar türlü aile ilişkilerini ele alan bu tiyatro gösterisi, gençlerin yaşadığı problemleri ve anlaşılmama hissini çarpıcı bir şekilde seyirciye sunuyor.

17 Nisan 2022 Pazar, 13.00,15.00 – Oliver Twist

Yetimhanede biraz daha yemek istediği için cezalandırılan Oliver’in yaşadığı maceraları anlatan ve 100 Temel Eser arasında yer alan Charles Dickens romanı Oliver Twist, çocuk psikologlarının da onayladığı tiyatro uyarlaması ile seyircilerini bekliyor.

17 Nisan 2022 Pazar, 21.00 – Etekler Ve Pantolonlar

Nurseli İdiz, Nergis Kumbasar ve Gökçe Aytaç’ın yer aldığı ve 2021 yılında yılın en iyi tiyatro ödülüne layık görülen gösteri, evliliklerinden yola çıkarak tüm ilişkilerini sorgulayan iki arkadaşın zamanla kendilerini bulmaları yolculuğunu anlatıyor.

19 Nisan 2022 Salı, 21.00 – Ahududu

Dünyada en çok sahnelenen komedi oyunlarından olan ve yıllar önce usta oyuncular Suna Pekuysal, Vasfi Rıza Zorlu, Ani İpekkaya tarafından oynanan Ahududu, Nedim Saban’ın yeni uyarlaması ile yeniden Türkiye tiyatrolarında! Başroldeki Melek Baykal’a ise Cem Güler, Ender Gülçiçek, Birol Engeler, Özgür Yetkinoğlu ve Bülent Seyran eşlik ediyor.

20 Nisan 2022 Çarşamba, 21.00 – Hakikat, Elbet Bir Gün

Yazarı olan Berkay Ateş’in ‘Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’nü kazandığı eser, hayal edilen dünyaya bir kavuşulacağı ümidiyle seyircisini kucaklıyor.

22 Nisan 2022, Cuma, 22.00 – Retrobüs Konseri

70, 80 ve 90’lı yılların unutulmaz şarkılarını yeniden yorumlamakla kalmayıp dönem kostümleriyle izleyenleri ve dinleyenleri o yıllara götüren müzik grubu Retrobüs, kullanılan aksesuarlar ve tiyatral gösterilerle aynı zamanda görsel bir şölen ziyafeti de vadediyor.

22 Nisan 2022 Cuma, 21.00 – Lal Hayat

Bir Türkiye Portresi olarak anılan tiyatro oyunu Lal Hayat, Polisiye bir maceranın kilidinin açılmasında yolları kesişen, farklı yaş gruplarından ve çeşitli sosyo-kültürel altyapıya sahip 7 farklı kadının hayatlarına değiniyor. Oyunun ana kahramanı Songül Öden’in tasarladığı projeyi Sevilay Saral kaleme almış.

24 Nisan Pazar,12.00 – Rüya

Doğayı ve hayvanları çok seven Özgür adlı çocuğun rüyasında hayvanat bahçesinde gezerken kafesteki hayvanları görmesiyle başlayan oyun, Özgür’ün tüm hayvanları özgürlüğüne kavuşturmak için yaşadığı maceralarla devam ediyor.

24 Nisan 2022 Pazar, 21.00 – Akademi Gitar Orkestrası

Beylikdüzü Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında klasik gitar alanında ilerlemek isteyen 13 – 25 yaş arasındaki gençler kurslara seçiliyor ve Beylikdüzü Akademi Gitar Orkestrası olarak burada gitar eğitimi alıyorlar. Beylikdüzü Atatürk Kültür Ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek olan konser, birbirinden yetenekli bu gençlerin kendilerini göstermeleri için oluşturulmuş platformlardan yalnızca biri. Bu orkestranın Beylikdüzü’nü çeşitli sahnelerde en iyi şekilde temsil edeceğine inanılıyor.

26 Nisan 2022 Salı, 21.00 – Bir Delinin Hatıra Defteri

İlk olarak 1965 yılında sahneye uyarlanan ve Gogol’un başyapıtı sayılan eser, ülkemizde oynanan ilk tek kişilik tiyatro eseri olarak biliniyor. Genco Erkal tarafından Ankara Sanat Tiyatrosu’nda canlandırılan oyun, 50. yılının şerefine Genco Erkal’ın bu kez farklı bir yorumuyla yeniden seyirciyle buluşuyor.

29 Nisan 2022 Cuma, 21.00 – Pera Konseri

2008 yılında kurulan ve çeşitli albüm ve teklileriyle Türk müzik dünyasında yerini alan Pera, Beylikdüzü halkıyla buluşuyor. Çeşitli kurumlar tarafından en iyi müzik grubu seçilen Pera, aynı zamanda en çok izlenen dizilerin müziklerini yapmış olmalarıyla da tanınıyor.

30 Nisan 2022 Cumartesi, 13.00, 15.00 – Rafadan Tayfa – “Türkiye’dir Burası” Müzikali

İstanbul’un sıcacık bir mahallesinde yaşayan, macerayı seven bir arkadaş topluluğunun günlük serüvenlerini anlatan çizgi film Rafadan Tayfa, müzikal haliyle de çocuklardan yoğun ilgi görüyor. Daha önce görmemiş birine ülkemizi anlatan oyunda çeşitli sürprizlerle karşılaşan minik seyirciler, Türkiye’yi yeniden keşfediyor.

Beylikdüzü’nde düzenlenecek olan etkinliklerin detayları Beylikdüzü Belediyesi resmi web adresinde ve İstanbul.net sitesinde yer alıyor. Biletlere biletix.com adresinden ve diğer online bilet satış merkezlerinden ulaşılıyor.