Beylikdüzü Etkinlik Takvimi – Haziran 2022

İstanbul’un batısında bulunan ve sosyal etkinlikleriyle adından söz ettiren ilçesi Beylikdüzü, 2022 Haziran ayında da Beylikdüzü halkına hareketli ve sosyal etkinlikler sunuyor. Hem çocuklar hem de yetişkinler için çeşitli eğlence ve aktivite programları ile haziran ayında da Beylikdüzü halkını keyifli günler bekliyor.

Beylikdüzü Belediyesi veya çeşitli organizatör firmalar tarafından düzenlenen ve halkın beğenisine sunulan etkinlikler, haziran ayı boyunca devam ediyor. İşte 2022 yılının haziran ayında Beylikdüzü ilçesinde bulunanların katılabilecekleri etkinliklerin listesi!

1- 15 Haziran 2022 – Sesim Resim Cenk Yüksel Resim Sergisi

“Eğitimde fırsat eşitliği” mesajı ile Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı yararına düzenlenen; şiir, resim, hikaye ve dijitali bir arada kullanarak katılımcılara eşsiz bir sanat günü yaşatmayı vadeden “Sesim Resim” sergisi, 1 – 15 Haziran 2022 tarihleri arasında Beylikdüzü Migros AVM’de devam edecek. Seslendirmelerin resimleri yapılan ünlü isimler tarafından gerçekleştiği bu etkinlikte, resimlerde bulunan QR kodları ile sanatçıların hikayelerini dinleme fırsatı bulunuyor.

4- 5 Haziran 2022 Cumartesi – Pazar – Ege İle Gaga

Beylikdüzü Migros Avm’de düzenlenecek olan etkinlikte TRT Çocuk’un sevilen çizgi dizisi ‘Ege İle Gaga’nın karakterleri, çocuklarla buluşuyor. İki gün boyunca 14.30 ve 16.30 olmak üzere iki seans olarak düzenlenecek olan etkinlik, Migros AVM -1. katta 3 yaşını geçmiş olan minikleri bekliyor. Ege’nin kaybolan defteri ve Gaga’nın açığa çıkardığı esrarengiz gerçeğin peşine düşülen müzikal, tüm çocukları bu maceraya ortak olmaya davet ediyor.

4 Haziran 2022 Cumartesi – Asitler Ve Bazlar Atölyesi

Haziran ayı boyunca Beylikdüzü Migros AVM’de düzenlenecek çocuk bilim atölyelerinin ilk durağı Asitler Ve Bazlar Atölyesi. Çeşitli deneylerle asit ve bazları ayırt etmeyi öğrenen miniklerden 2 – 3 – 4 yaşında olanlar 13.00 ve 14.00 saatlerindeki atölyelere katılabilecekken 5 yaşından büyük olanlar 15.00, 16.00 ve 17.00 saatlerinde bilime doyacaklar.

5 Haziran 2022 Pazar – Ahşap Çam Ağacı ve Yapay Kar Atölyesi

Bilim atölyeleri kapsamında düzenlenecek olan Ahşap Çam Ağacı Ve Yapay Kar Atölyesinde, miniklere çeşitli deneyler ve el işleri ile yeteneklerini keşfetme fırsatı sunuluyor. 5 yaşından küçükler düzenlenen ilk iki atölyeye katılırken 5 yaş üstü çocuklar 15.00 – 17.00 arasındaki atölyelere katılabiliyor.

11 Haziran 2022 Cumartesi – Korsanlar Kazı Atölyesi

Minik kaşifler için Korsanlar Kazı Atölyesi için yepyeni bir dünyanın kapıları aralanıyor. Sınırlı kontenjan bulunan atölyeler için kayıtlar, atölye başlamadan hemen önce atölye alanında gerçekleşiyor.

12 Haziran 2022 Pazar – Maddenin Çılgın Hareketleri Atölyesi

Çeşitli deneylerle bilimsel etkinliklerin tadına varan ve keşfeden çocukların 12 Haziran’daki durakları maddeler. Maddenin halleri, hangi koşullarda şekil değiştirdiği, çocukların aktif katılımıyla onlara sezdiriliyor. Bir yandan yepyeni deneyimler yaşayan minikler, diğer yandan akranlarıyla vakit geçirerek yaptıkları aktivitelerin tadına varıyor.

12 Haziran 2022 Pazar -15.00 – Sesim Resim Cenk Yüksel Resim Sergisi ve Ceyda Düvenci Söyleşisi

Cenk Yüksel’in Türk Eğitim Eğitim Vakfı Yararına düzenlenen resimli ve sözlü sergisinde seslendirmecilerden biri olan Ceyda Düvenci, serginin katılımcılarıyla söyleşide buluşuyor.

18 Haziran 2022 Cumartesi – Mevsimler Atölyesi

Migros Avm’de düzenlenen bilim atölyeleri kapsamındaki bir diğer çalışma olan Mevsimler Atölyesi, çeşitli deney ve etkinliklerle dünyanın hareketleri ve mevsimlerin oluşumunu anlatan bir deneyim sunmak üzere çocukları bekliyor.

19 Haziran 2022 Pazar – Diş Sağlığı Ve Asitler Atölyesi

“Asitler nelerdir, hangi yiyeceklerde hangi miktarlarda bulunur, zararlı etkilerinden dişlerimizi nasıl koruruz?” gibi soruların cevaplarını merak eden minikler için düzenlenecek olan Diş Sağlığı Ve Asitler Atölyesi, çocuklara dişlerin önemi ve bakım incelikleri hakkında incelikler sunuyor.

24 Haziran 2022 Cuma – 20.00 – Korkuyu Beklerken

Oğuz Atay’ın meşhur eseri Ttutunamayanlar’da geçen hikayalerden birini konu edinen tiyatro gösterisi, dram ve hüzünle harmanlanmış olayları bir araya getiriyor. İzleyenleri düşündüren ve farklı pencerelerden bakmaya davet eden oyun, korkularından başka gücü kalmamış bir adamın yaşamla olan kavgasını 120 dakika boyunca sahnede ele alıyor. Oyunun izleyici yaş sını ise 18.

24 Haziran 2022 Cuma – 21.00 – Selen Beytekin Konseri

Beylikdüzü belediyesi tarafından hazırlanarak 2022 Haziran ayının son haftası boyunca Beylikdüzü halkının beğenisine sunulacak olan Beylikdüzü Müzik Festivalinin ilk adımı, Selen Beytekin konseriyle atılıyor. 8 yaşında piyano çalmaya başlayarak müzik hayatına giren Selen Beytekin, müzik severleri buluşturan etkinlik kapsamında Caz türündeki performansıyla 6 Mayıs Gençliğimiz Var sahnesinde dinleyicilerle buluşuyor.

25 Haziran 2022 Cumartesi – 21.00 – A Lo Loco Band Konseri

Beylikdüzü Yaşam Vadisi’nde sürecek olan festivalin ikinci gününde Latin Caz grubu A Lo Loco Band sahne alıyor. İstanbul’da kurulmuş olan ve Küba, Kolombiya, Meksika, Arjantinli ve İspanyol müzisyenlerden oluşan grup, 2018 yılından bu yana Caz müzikseverlerle çeşitli sahnelerde buluşuyor.

25 Haziran 2022 Cumartesi – Bitki Ve Böcekler Atölyesi

Migros AVM’de düzenlenen bilim atölyelerinin bir diğer adımı olan Bitki Ve Böcekler Atölyesi, doğadaki diğer sakinleri çocuklara tanıtmak ve yaşam haklarına dikkat çekmek, doğada var olmanın onu sevmek ve korumakla mümkün olduğunu anlatmak üzere miniklerin dilinden onlara sesleniyor.

26 Haziran 2022 – Pazar – Havanın Gücü Atölyesi

Bilim atölyelerinin bir diğeri olan Havanın Gücü, atmosferin yapısı ve tabakalarını anlatarak insan yaşamındaki önemini çeşitli deneylerle çocukların dikkatine sunuyor.

26 Haziran 2022 Pazar – 17.45 -28. İKSV Parklarda Caz Konserleri

İKSV – İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen İstanbul Caz Festivali, doğayla caz müziğini buluşturarak caz festivallerine yepyeni bir soluk kazandırıyor.1994 yılından bu yana her yıl düzenlenen İstanbul Caz Festivali, 2022 yılında caz müziğini parklarda, yaşamın doğal akışında halkla buluşturmayı hedefliyor.

27 Haziran 2022 Pazartesi – 20.00 – Violin Cello Duo

2020 yılında keman sanatçısı Doğu Kaptaner ve çello sanatçısı İsmail Kaya tarafından kurulan ve kendilerine Violin – Cello – Duo diyen müzik grubu, uzun yıllardır devam eden müzik hayatlarını profesyonel sahneye taşıyorlar. Pandemi sürecinde etkili çalışmalara imza atan ikili, oluşturdukları farklı tarzlarıyla dinleyicilerden tam not alıyor. “İki Ses Bir Nefes” isimli müzik dinletisini sergileyecek olan grup, saat 20.22’de Beylikdüzü’ndeki müzikseverleri Yaşam Vadisi”ne bekliyor.

27 Haziran 2022 Pazartesi – 21.00 – Camerata Barok İstanbul

Barok dönem eserlerine yeni bir çehre kazandırmayı hedefleyen ve 2011 yılında A. Ceren Gürkan tarafından kurulan Camerata Barok İstanbul grubu, “Barok Gecesi” konseriyle Beylikdüzü dinleyicisiyle buluşuyor. Konser öncesi Beylikdüzü’nün genç yetenekleriyle bir araya gelerek onlara tecrübelerini aktaracak olan grup, aynı zamanda gençlerle kendi eserlerini de seslendirecek.

28 Haziran 2022 Salı – 21.00 – Tango Neva

Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri etkinlikleri olarak düzenlenen konserlerin devamında “Tango Klasikleri” konseriyle Tango Neva sahne alıyor. 2012 yılında piyano sanatçısı Ayşe Nil Ülgener tarafından kurulan Tango Neva grubu, klasik tangoları çağdaş tonal müzikle harmanlayarak yepyeni bir yorumla dinleyicilerin karşısına çıkacak.

29 Haziran 2022 Çarşamba – 09.00 – Arpli Yoga

Beylikdüzü Müzik Festivali günlerinin içerisinde yer almak üzere 29 Haziran Çarşamba saat 09.00’da, Beylikdüzü Yaşam Vadisi Rölyef Alanında yapılacak etkinlikte katılımcıları yepyeni bir deneyim fırsatı bekliyor. Arpli Yoga grubu, “Taze Bir Nefes” adını verdikleri dinletiyle dinleyenlere arp eşliğinde benzersiz bir yoga deneyimi vadediyor.

30 Haziran 2022 Perşembe 21.00 – Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası ve Beylikdüzü Çoksesli Gençlik Korosu

Beylikdüzü Belediyesine bağlı Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından kurulan, Beylikdüzü’nün genç ve yetenekli müzisyenlerinin bir araya gelerek oluşturduğu Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası ve Beylikdüzü Çoksesli Gençlik Korosu, Beylikdüzü Müzik Festivali’nin son gecesinde sahne alarak müzikseverlere lezzetli dakikalar yaşatacak.