Evden Eve Nakliyat Firmasıyla Çalışmanın Faydaları

Yeni bir eve taşınmak temiz ve düzenli bir ev ve yeni komşular düşünüldüğünde heyecan verici bir süreç. Ancak taşınma süreci yapılacak oldukça fazla iş olduğundan dolayı aynı zamanda yoğun ve stresli geçer. Yeni bir eve taşınmanın en büyük adımı hiç şüphesiz eşyaların yeni adrese ulaştırılması. Taşınma sürecindeki birçok kişi, bir yandan tüm eşyalarını toplayıp paketlerken diğer yandan da kolilerini yeni evine ne şekilde taşıyacağını düşünür. Taşınmanıza yardımcı olması için profesyonel bir nakliye firmasıyla anlaşmak, sorunsuz ve stressiz bir taşınma deneyimi yaşatır. Ev taşımak üzereyseniz ve profesyonel bir nakliye firması bulma konusunda kararsız kaldıysanız, bu içeriğimizi incelemelisiniz. İşte evden eve nakliyat firmasıyla çalışmanın faydaları…

 1. Ekonomi
 2. Güvenlik
 3. Deneyim ve Bilgi Birikim
 4. Hız ve Plan
 5. Profesyonel Envanter
 6. Gönül Rahatlığı
 7. Daha Az İş Yükü
 8. Eşyalarınızın Koruma Altına Alınması
 9. Hesap Verebilirlik
 10. Üst Düzeyde Verim
 11. Paketleme Hizmetleri
 12. Günlük Hayattan Kopmamak
 13. Aileye Odaklanmak
 14. Özelleştirilebilir Hizmetler
 15. Hareket Koordinasyonu
 16. Sigorta ile Koruma Altına Alınmak
 17. Uzun Mesafe Nakliye İşlemlerinde Uzmanlık
 18. Ek Hizmet Paketleri
 19. Nitelikli Sürücüler ve Ekipmanlar
 20. Sorunsuz Taşıma Deneyimi

Ekonomi

Taşınmak üzere olan birçok insan, tüm eşyaların araca yüklenmesi gibi büyük bir iş yükünü üzerine alarak yalnızca bir kamyon kiralamanın daha ekonomik olacağını düşünür. Tüm toplama ve paketleme işlemini kendisi yapacak, eşyaları kendisi söküp takacak ve tüm merdivenlerden kendisi ve arkadaşları indirecektir. Ancak nakliye günü gelip çattığında, hesapta olmayan masraflar ortaya çıkabilir ve bu gizli ücretler fazladan harcamalara sebep olabilir.

Aracın saatlik ücretinin yanında sigortası, aracın yakıtı, park ücretleri, o günkü muhtemel trafik cezaları, hasar alan eşyalar vs. size fatura edilecektir. Ayrıca bebek arabanız ve saksılarınız gibi özel ve hassas eşyalarınızı kamyona yükleyemeyebileceğiniz için başka bir özel araç kiralamanız da gerekebilir. Bu da başka bir taşınma masrafı olarak gider hanenize eklenir.

Ancak profesyonel bir evden eve nakliyat firması ile anlaşmanız halinde, firmanız size önceden belirlenmiş fiyatı söyler. Böylece sürpriz harcamalara girmenize gerek kalmadan tüm yol ve yolculuk masraflarınızı tek elde toplamış olursunuz.

Güvenlik

Profesyonel bir taşınma şirketi ile anlaşmanız halinde nakliye işleminiz genellikle çok daha güvenli bir taşınma süreci ile sonuçlanır. Deneyimli firma çalışanları, mobilyaların demontaj ve montaj işlemleri, hassas eşyaların paketlenmesi, kolilerin araca yerleştirilmesi, araca yükleme ve araçtan indirme işlerinde hangi eşyalara ne şekilde davranılması gerektiğini bilir ve buna göre hareket ederler. Eşyalarınızın hasar görmesini engellemek adına paketleme ve yüklemede en doğru malzemeleri tercih ederek eşyalarınıza güvenli bir yolculuk sağlarlar.

Taşınma gününü önceden planlarsınız ancak o günün hava koşullarını bilmenize imkan yoktur. Her ne kadar hava tahmin raporları bu süreçte fikir verme adına başvurulan kaynaklar olsa da taşınma günü sürpriz yağış koşullarıyla karşılaşmayacağınızı hiç kimse garanti edemez. Profesyonel nakliye firmanız, eşyalarınızın taşınırken hava koşullarından etkilenmemesi için gerekli önlemlerin alınması konusunda da size taşınma emniyeti temin edecektir.

Deneyim ve Bilgi Birikimi

Ev taşımak çok sık karşılaşılan ve alışılagelmiş bir süreç olmadığı için, özellikle ilk kez ev taşıyorsanız bilmediğiniz ve hesaplayamadığınız bir çok detay olacaktır. Çevrenizden ve çeşitli kaynaklardan bilgi toplamaya çabalasanız da, bazı işler pratik uygulama gerektirir ve deneyiminizin olmadığı kısımlarda başarısız olma ihtimaliniz bulunur.

Severek aldığınız ve yeni evinizde de kullanmak istediğiniz eşyalarınızın daha uzun yıllar sizinle kalmalarını sağlamak adına profesyonel nakliyat çalışanlarına emanet ederek onları koruma altına alabilirsiniz. Günlük işleri ev ve eşya taşımak olan bu profesyoneller, eşyaları türlerine göre ustaca kaldırıp taşıyabilir ve yerleştirebilirler. Ayrıca eşyaları paketleme, taşıma, araca yükleme ve araçtan indirme konularında da çokça deneyimleri olduğundan, sandığınızdan daha hızlı hareket ederek sürecin kolaylıkla ve sorunsuz sonlanması için özveriyle çalışırlar.

Hız ve Plan

Özellikle çalışma hayatı olanlar için saatlerin hatta dakikaların önemi vardır. Taşınmanın oldukça zaman alan bir aktivite olduğu düşünüldüğünde, kullanacağınız taşınma izni gününüzde evinizi toplayıp yeni eve nakliye edip yerleştirmek zorundasınız ve bu daha önce hiç taşınmamış biri için çok da kolay değildir. Kendi aracınızı kiralayıp eşyalarınızı araca kendi başınıza yüklemeye ve taşımaya karar verdiğinizde, bunun ne kadar zaman alacağını bilmezsiniz. Toplanma ve taşınma işlemleri beklediğinizden uzun sürebilir ki bu da işe başlama günüze yetişemeyeceğiniz anlamına gelir.

Nakliye firması çalışanları, ustalaşmış oldukları eşya taşıma işini ekip olarak uygun bir şekilde planlar ve iş bölümü ile oldukça hızlı bir şekilde, planlanan sürede taşınma işinin tamamlanmasını sağlarlar. Bu konuda deneyimli olan nakliye firması çalışanları, sizin birkaç saatte merdivenlerden indiremeyeceğiniz kanepeyi ne şekilde taşımaları gerektiğini bildikleri için, birkaç dakikada araca yerleştirmiş olurlar.

Bununla birlikte profesyonel nakliye firması ekipleri, eşyaların hangi düzende ve hangi sırayla, ne şekilde boşaltılacağı ve araca hangi sırayla yükleneceği gibi taşınma tüyolarını bilirler. Buna göre bir taşıma planı yaparak işlerin aksamadan yoluna girmesi konusunda gerekli adımları atarlar.

Profesyonel Envanter

Başarılı bir nakliyenin anahtarı hiç şüphesiz organize olmaktır. Taşınma gününde sayısız iş hallolurken, eşyalarınızın bazılarının ortadan kaybolması muhtemel. Profesyonel nakliye firmanız sizin için tüm eşyalarınızın envanterini çıkararak hesaplar. Yeni adrese ulaşıldığında ise bu listedeki her şeyin araçtan indirilip eve taşındığından emin olurlar.

Gönül Rahatlığı

Yeni bir eve taşınmak, yapılacaklar listesine göz attığınızda baştan sona stresli ve yorucu bir iş. Her şeyi kendiniz halletmek istiyorsanız, omuzlarınıza yük almış ve daha büyük bir stresin içine girmiş olursunuz. Bu karmaşık duyguların temelinde tam olarak nasıl hareket edileceğini bilmemek yatar. Profesyonel nakliye firmanız, eşya paketlemeden mobilya sökmeye, eşyaları araca yerleştirmeye, ev temizlemeden montaja kadar bu işin ustası olduğundan, her türlü nakliye işinde sorumluluğu üzerine alarak sizi rahatlatır. Eşyalarınızın emin ellerde olduğunu ve sorunsuz bir şekilde, güvenli yollardan yeni adrese varacağını bilmek, taşınma gününde sizi rahatlatır, zihninizi canlı tutar. Size de bu taşınma gününün tadını çıkarmak ve hoş bir deneyim olarak anılacak güzel bir anı kaydetmek kalır.

Daha Az İş Yükü

Minimalist yaşadığınızı düşünseniz bile, eşyalarınızı toplarken aslında koliler dolusu eşyanız olduğunu fark edersiniz. Bu kolilerin yanında dev mobilyalarınız, koltuklarınız, yatağınız gibi büyük eşyalar, tek başına kaldırmanız için fazla ağır ve büyüktür. Ayrıca deneyimi olmayanlar için tek seferde böyle büyük ve ağır yükler kaldırmak, sırt ve bel ağrısı gibi sağlık sorunlarına sebep olabilir. Üstelik yanlış bir hareket sonucunda ömür boyu sizinle kalacak problemler bile yaşayabilirsiniz.

Kamyonunuzu kiralayıp eşyalarınızı tanıdıklarınızla birlikte taşımayı düşündüyseniz, bunun bedensel zorluğunun da farkında olmanız gerekir. Tüm bu güçlükleri ve riskleri göze almak yerine, bu süreçte size yardımcı olacak profesyonel nakliye şirketinin tüm ağır yüklerinizi hafifletmesini seçebilirsiniz.

Eşyalarınızın Koruma Altına Alınması

Tek başınıza taşınıyorsanız, tüm eşyalarınızı dikkatli bir şekilde taşımanız zor olabilir. Hangi koltuk nasıl tutulmalı, masalar kapıdan nasıl geçirilmeli, dolaplar hangi sırayla sökülmeli gibi konuların hepsini bilmeniz mümkün olmayabilir. Nakliye firması ekipleri, büyük mobilyaları ve değerli eşyaları taşıyan kolileri ne şekilde taşımaları ve araca yüklemeleri gerektiğini iyi bilirler. Ayrıca taşınmak için profesyonel bir nakliye firmasıyla anlaşmanız aynı zamanda eşya taşımak ve yerleştirmek için gerekli araç ve gereçleri de otomatik olarak temin etmeniz anlamına gelir.

Nakliyenin bir adım ötesinde, eşyalarınızın paketlenmesini de nakliye firmanıza bıraktıysanız tüm eşyalarınızın taşınmaya uygun şekilde paketlendiğinden emin olabilirsiniz. Eve ulaştığınızda paketler uygun şekilde açılır ve tüm bu işlemler için gerekli malzemeleri toplamak zorunda kalmazsınız.

Hesap Verebilirlik

Deneyimli nakliyecilerin yardımı olmadan taşınmak size tüm eşyaları güvenli bir şekilde ulaştırma sorumluluğunu verir ve bu da taşınmanız sırasında ek strese neden olabilir. Bir nakliye şirketiyle anlaştığınızda taşınma işinizin tüm sorumluluğunu onlara devretmiş olursunuz. Tüm eşyalarınızın kapınıza güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlama görevini üstlenmiş olan firma çalışanları, eşyalarınızın güvenliği konusunda size bilgi sağlama noktasında da garanti vermiş olur.

Üst Düzey Verim

Profesyonel bir nakliye şirketi, taşınma gününüzde büyük mobilyalarınızın ve ağır kutularınızın taşınmasında, kamyona ve daha sonra yerleştirilmesinde en verimli sonuçları alabileceğiniz tüm yöntemleri bilir. Kapıdan geçmeyen, merdivenlere sığmayan eşyalarınızın evden çıkarılıp araca yüklenmesi için asansörlü nakliye aracı kullanmak, özel ve hassas eşyalarınızın koruma altına alınması gereken tüm adımların atılması, baştan sona tatmin edici bir nakliye deneyimi sunar.

Paketleme Hizmetleri

Ev taşıma sürecinde en basit gibi görünen ama aslında oldukça zor ve zaman alıcı işlerin başında eşyaları paketlemek gelir. Hangi eşya için ne kadar koli gerekir, koliler nereden temin edilir, hangi eşya nasıl paketlenir, bunların her biri gerekli malzemelerin yanında deneyim gerektirir. Talep etmeniz halinde nakliye firmanız eşyalarınızı sizin için toplar, özelliklerine göre ayrıştırarak kolilere yerleştirir. Size de yeni evinizde paketlerinizi kolaylıkla açarak yerleştirmek kalır.

Günlük Hayattan Kopmamak

Taşınmaya karar verdiğiniz andan itibaren, eşyaların toplanıp kolilenmesinden araca yerleştirilmesine kadar yapılacak sayısız iş olduğundan, günlük işlere konsantre olmak zorlaşabilir. Taşınma planını birlikte yapacağınız ve tüm süreci beraber yöneteceğiniz bir nakliye firması ile anlaşmanız halinde üzerinizdeki iş yükü hafifler ve bir yandan günlük işlerinize devam etme şansı yakalarsınız.

Aileye Odaklanmak

Taşınma sürecinin yoğunluğu ve stresi, yeni bir eve taşınacak olmanın duygusal etkisiyle birleşince aile üyeleri üzerinde zorlayıcı olabilir. Üstelik bir de yapılacaklar listesi ile boğuşurken o koşturmada aile ihmal edilebilir ve uzaklaşmalar olabilir. Tüm işleri planlayarak taşınmayı baştan sona yönledirmenize yardımcı olacak bir nakliye firmasının desteğini yanınıza alarak ailenizle keyifli vakitlerinizin tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz. Böylece yaklaşan taşınma günü stresli bir iş olmaktan çıkıp eğlenceli bir aile aktivitesi halini alabilir.

Özelleştirilebilir Hizmetler

Taşınmak genel bir tabir olsa da aslında her evin içerisindeki eşyalar farklıdır ve benzersiz bir taşınma planı gerektirir. Profesyonel evden eve nakliyat firmaları, taşınma deneyiminizi düzenlerken özelleştirilebilir hizmetler sunar. Hassasiyet içeren ve taşınırken özen ve dikkat gerektiren eşyalarınız için özel paketleme ve taşıma hizmetleri talep edebilirsiniz.

Hareket Koordinasyonu

Profesyonel nakliye firmanız, tüm taşınma süreci boyunca size yol gösterecek ve ortaya çıkan sorunlarda çözüm için gerekli adımları atabilecek bir taşınma rehberi olarak yanınızda olacaktır. Taşınma esnasında birçok farklı iş aynı anda yürütülürken, zihniniz bölünmeden tüm işlerin tek bir elde toplanmasını ve detaylara konsantre olmanızı sağlar.

Sigorta İle Koruma Altına Alma

Birçok büyük nakliye firması, nakliyesini sağlamak üzere sizden emanet aldıkları eşyalarınızı sigortalayarak size sapasağlam teslim etme garantisi verir.

Uzun Mesafe Nakliye İşlemlerinde Uzmanlık

Evden eve nakliyat firmalarının büyük çoğunluğu, aynı zamanda uzun yol ve şehirler arası taşımacılık faaliyetlerinde de tecrübeli ve uzmandır. Özellikle şehirler arası taşımacılık yapmak için gerekli olan tüm belge ve yetkilerin varlığı, yolculuk esnasında oluşacak resmiyet ve izin problemlerinin önüne geçilmesini sağlar.

Ek Hizmet Paketleri

Birçok profesyonel nakliye şirketi, inceleyip ihtiyaçlarınıza, programınıza ve bütçenize uygun kararı vermenizi sağlayacak bir hizmet menüsü sunar. Belirtilen hizmetler eşya paketlemekten ev temizlemeye, boya badanadan anahtar değiştirmeye kadar çeşitli hizmetler içerebilir ve taşınma sürecinizi tahmin ettiğinizden daha kolay hale getirebilir.

Nitelikli Sürücüler ve Ekipmanlar

Eşyalarınızın toplanıp paketlenmesinden araca yüklenmesine ve yeni evinize taşınıp yerleştirilmesine kadar geçen süreçte ihtiyacınız olan her türlü ekipman, nakliye firmanız sayesinde elinizin altında hizmetinizde olacaktır. Ayrıca hassasiyet ve özen gerektiren her türlü eşyanızın sorunsuz bir şekilde nakliyesi de anlaştığınız firma ile mümkün.

Eşyalarınız araca yüklendikten sonra yeni adrese varmak için yolculuğa çıktığında, güvenli bir yolculuk geçirmeleri için gerekli yolları izleyen sürücü kadrosu da nakliye işleminiz için sizi bekler. Ayrıca nakliyat şirketlerinin kullandıkları araçlar genellikle bu işi kolaylaştıracak teknoloji sistemlerine sahip araçlardan seçilmiştir. Bu da yolculuğun aksamadan en kolay ve hızlı şekilde tamamlanmasını sağlar.

Sorunsuz Taşınma Deneyimi

Profesyonel nakliyat firması, evdeki tüm eşyaların paketlenmesi, yeni varış noktasına ulaşmak üzere uygun yöntemlerle depolanması, araca yüklenmesi ve yeni adrese taşınıp monte edilmesi ve yerleştirilmesine kadar her türlü hizmet ve desteği sağlar. Taşınırken nakliye şirketiyle kararlaştırdığınız hareket planı sayesinde işleriniz aksamadan sorunsuz bir şekilde tek tek tamamlanır ve size yeni evinizin tadını çıkarmak kalır.